Meditační trénink

O meditačním tréninku

Běžně pečujeme o svoje tělo. Cvičíme a hýčkáme svůj zevnějšek. Zapomínáme ovšem pečovat o to nejdůležitější – naši mysl. V době plné stresu a přemíry podnětů se dříve či později dostaví nepříjemné následky.

Meditace je základním nástrojem, který nám umožňuje pečovat o svoji mysl. I když přijdou do našeho života velké turbulence, naše hlava bude vřít přemírou myšlenek a emocí, díky meditacím si můžeme zachovat vnitřní klid a vyrovnanost.

Během meditačního tréninku se dozvíte o meditaci vše nezbytné a vyzkoušíte různé techniky. Díky tomu si k meditaci budete moct najít svoji cestu v souladu se svými individuálními potřebami a vybudujete si stabilní meditační praxi, ze které budete čerpat po celý svůj život. 

 

Proč absolvovat online základní meditační trénink?

 • 6 setkání v pondělky od 18:00 – 20:15
 • trénink probíhá v menších skupinkách
 • setkání probíhají přes Zoom, takže se jich můžete zúčastnit z pohodlí domova
 • setkání se skládá ze sdílení zkušeností, teorie, otázek, vysvětlení a nácviku různých technik
 • z každého setkání budete mít domácí úkol, který vyžaduje 5 – 20 minut denně podle možností
 • v případě absence budete mít k dispozici záznam
 • po každém setkání dostanete emailem shrnutí základních informací
 • k základním technikám budete mít k dispozici audionahrávky s vedenou meditací
 • trénink můžete darovat druhým i formou voucheru – nemusí být vázaný na konkrétní termín výcviku 

 

Nejbližší termín základního výcviku

Pondělky od 6.11. do 11.12.2023

Cena: 2.900 Kč

Zarezervujte si svoje místo na tréninku:

Jako biohacker hledám techniky, které mi pomáhají ke správnému fungování organismu. Meditace jsem odkládal jako méně důležité. A přitom je to přesně naopak – meditace je možná ta nejdůležitější technika, kterou byla chyba přehlížet! Trénink meditace všem doporučuji. Díky!

Petr M.

Trénink meditace byl úžasný. Všechno bylo jasně a polopaticky vysvětlené. Moje představy o meditaci byly hodně zkreslené. Medituji zatím krátce, ale již nyní vnímám, že se ve věčném kolotoči práce-rodina začínám méně ztrácet. Je skvělé, že lze meditaci zahrnout do života, i když není času nazbyt.

Aneta L.

Díky tréninku se mi podařilo začít meditovat každý den. Vyzkoušeli jsme různé meditace, aby každý zjistil, co mu nejvíc sedí. Jako efekt meditací vnímám, že se nechávám méně pohltit starostmi, nejsem ve stresu z toho, co nemohu změnit a především se nenechám jen tak rozčílit.

Tom Ř.

Časté otázky

Pro koho jsou kurzy meditace vhodné?

Meditační kurzy jsou vhodné pro všechny bez rozdílu. Nezáleží na tom, z jakého prostředí pocházíte. Nezáleží na vašem věku či v jaké životní etapě se nacházíte. Nezáleží ani na Vašem filozofickém náhledu na svět či náboženském pozadí. Důležité je, že jste otevření naučit se něčemu novému a chcete pečovat o svoji mysli a vnitřní nastavení. 

Jsou nějaké kontraindikace k účasti na tréninku?

Mezi běžné kontraindikace patří:

 • akutní závislost na drogách či alkoholu
 • akutní fáze psychického onemocnění
 • silné sebevražedné či sebepoškozující sklony
Jaká je struktura tréninku?

Struktura základního tréninku je u jednotlivých setkání podobná. Nejprve si najdeme chvilku na zklidnění, poté budeme (v míře podle svých osobních preferencí) sdílet svoje zkušenosti s úkoly a vyjasníme vzniklé otázky a nejasnosti. Poté se podíváme na teoretické informace a vyzkoušíme různé meditační techniky. Nakonec se podíváme na zadání drobných domácích úkolů.

Poměr jednotlivých částí se bude přirozeně vyvíjet. Zatímco na začátku se budeme zaměřovat víc na teorii, ke konci bude převládat čas strávený s meditací.

 

Jak se na trénink připravit?

Protože tréninky pořádáme většinou online, je třeba mít stabilní internetové připojení a zařízení ideálně s mikrofonem a kamerou. K samotnému setkání si najděte pokud možno klidný prostor, kde nebudete během setkání rušeni. Někteří účastníci  během hezkého počasí absolvují setkání i z pohodlí svojí zahrádky. Zároveň je dobré zajistit si vhodné sezení (pokud možno židle a ne měkké křeslo či gauč), pohodlné oblečení a pití po dobu kurzu.

Dále je dobré počítat s tím, že nestačí pouze absolvovat setkání. Během každého setkání dostanete instrukce k jednotlivým technikám, které poté budete během týdne samostatně praktikovat. Bez toho nebudete mít z tréninku potřebný užitek.

Co když nemám dostatek času?

Většina účastníků tréninků se potýká s nedostatkem času. Výhoda meditace je, že ji lze mnohdy propojit s běžnými aktivitami, jako je chůze či rutinní práce. Nicméně abyste měli z tréninku užitek, je třeba počítat s tím, že si ve svém každodenním programu budete muset najít 5-20 minut času. Do svého psychického zdraví je třeba investovat, nicméně nejedná se o časovou náročnost, která by nešla zvládnout. Možným strategiím, jak zapojit meditace do svého rozvrhu, se lze věnovat během tréninků.

Co když setkání zmeškám?

Pokud nestihnete setkání, nic se neděje. Budete mít k dispozici záznam. Záznam bude možné shlédnout pouze online bez možnosti stažení, abychom zajistili ochranu soukromí účastníků. Záznam bude k dispozici pouze několik dní, poté bude smazán. 

Určitě je vhodné snažit se, abyste setkání vynechali výjimečně.

Neumím příliš pracovat s počítačem, zvládnu to?

Pokud si dokážete na počítači přečíst zprávy či odeslat email, vaše znalosti práce s počítačem jsou dostatečné. K připojení budeme používat Zoom, který je nejoblíbnejší platformou pro online setkávání. Před zahájením kurzu získáte podrobný návod, jak se Zoomem pracovat. Pokud si nejste jistí, že to i tak zvládnete, budeme vám během setkání i po technické stránce maximálně nápomocní.